0
Vašata košnička

Горсен серумот за лице од линијата „Touch of nature“ содржи растителни масла од лисичинка, макадамија, кајсија, сончоглед, арган, семки од грозје и авокадо. Во комбинација со органското етерично масло од смиљ, француска лаванда и рузмарин, ја омекнува кожата, го враќа сјајот и еластичноста. Наменет е за сите типови на кожа.

Употреба:

Нанесете го серумот навечер, на чиста и влажна кожа, на лицето и вратот.

Квалитет: COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандард COSMOS достапно на http://COSMOS.ecocert.com

Без синтетски мириси, бои, парабени.

Не е тестирано на животни

INCI: PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL *, VITIS VINIFERA SEED OIL*, MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL*, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL *, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, CAPRYLY CAPEYLATE (AND) CAPRYLYL CAPRATE, TOCOPHEROL, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL *, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, HELICHRYSUM ITALICUM FLOWER OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT *