0
Vašata košnička

Горсен серумот за нега на коса од линијата „Glossy“ е формулиран да го подобри здравјето на косата. Серумот содржи органски растителни масла од брокула, макадамија, сапора и кокос, како и органски етерични масла од гераниум и рузмарин. Совршено продира во структурата на косата, давајќи ѝ поголем волумен, густина, цврстина и здрав изглед. Серумот е наменет за нега на нормална, сува и третирана коса

Употреба:

Нанесете 2-3 капки од серумот со врвовите на прстите по целата должина на чиста, со крпа исушена коса. Ако се користи како облог, вмасирајте ја во кожата на скалпот и оставете ја да делува најмалку 2 часа. Измијте ја со топла вода, а по потреба додајте неколку капки од шампонот при испирањето.

Квалитет: COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандард COSMOS достапно на http://COSMOS.ecocert.com

Без синтетски мириси, бои, парабени.

Не е тестирано на животни

INCI: BRASCIA OLERACEA SEED OIL *, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL*, COCOS NUCIFERA OIL*, POUTERIA SAPOTA SEED OIL*, CAPRYLYL CAPRYLATE (AND) CAPRYLYL CAPRATE, TOCOPHEROL, PELAGRONUM ROSEUM LEAF OIL *, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT* AND HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL