0
Vašata košnička

Протеинската маска Горсен од линијата „Glossy“ со кератин, органски растителни масла од брокула, арган, сапота, папаја и мурмуру путер, ѝ дава на косата свиленкаста мекост и ја храни кожата на главата. Богатата формула дополнително е збогатена со капки органско есецијално масло на гераниум, кои ја врамнотежува состојбата на скалпот, а на косата ѝ даваат волшебен мирис.

Употреба:

Нанесете на измиена коса, исушена со крпа. После најмалку 15 минути, темелно исплакнете. За подобар ефект, може да користите капа за капење, за подобро да делуваат активните состојки.

Квалитет: COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандард COSMOS достапно на http://COSMOS.ecocert.com

Без синтетски мириси, бои, парабени.

Не е тестирано на животни

INCI: AQUA, GLYCEROL**, CETEARYL ALCOHOL(AND)LECITHIN (AND) SODIUM CETEARYL SULFATE (AND) VEGETABLE OIL (PCPC), BRASSICA OLERACEA SEED OIL*, CETEARYL ALCOHOL, POUTERIA SAPOTA SEED OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, PELARGONIUM ROSEUM LEAF OIL *, CARICA PAPAYA SEED OIL*, BENZYL ALCOHOL (AND) GLYCERYL LAURATE, XANTHAN GUM, HYDROLYZED KERATIN, ASTROCARYUM MURUMURU SEED BUTTER*, TOCOPHEROL, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT* AND HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL