0
Vašata košnička

Збогатен со оргаско етерично масло од француска лаванда и палмароса, со органски масла на кајсија, сончоглед, јојоба и природни зрнца од маслинка, Горсен пилингот за лице од линијата „Touch of nature“ ефикасно ја чисти кожата, правејќи ја мазна, нахранета и свежа.

Употреба:

Нанесете го пилингот на влажно лице, измасирајте и после 2-3 минути измијте со топла вода, а потоа продолжете со секојдневната нега на лицето.

Квалитет: COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандард COSMOS достапно на http://COSMOS.ecocert.com

Без синтетски мириси, бои, парабени.

Не е тестирано на животни

INCI:AQUA , HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL * , POTASSIUM OLIVOYL HYDROLY SED OAT PROTEIN (AND) CETEARYL ALCOHOL (AND) GLYCERYL OLEATE (AND) GLYCERYL STEARATE (AND ) AQUA , SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL * , PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL * , OLEA EUROPEA SEED POWDER , G LYCEROL * * , BENZYL ALCOHOL (AND ) GLYCERYL LAURATE , TOCOPHEROL , ROSMARINUS OFFICINALIS ( ROSEMARY ) LEAF EXTRACT *