0
Vašata košnička

Горсен пената за чистење на лице ги отстранува шминката и нечистотиите. Пената е идеална, дури и за најчувствителната кожа. Комбинацијата на екстракти од алое, јаболко и ѓумбир ја прави кожата чиста и мека, без дополнително да ја исуши. Кожата е совршено исчистена и без чувство на затегање.

Употреба:

Наутро и навечер нанесете ја лесната Горсен пена за чистење на влажното лице и врат. Нежно измасирајте, а потоа измијте со топла вода.

Квалитет: COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандард COSMOS достапно на http://COSMOS.ecocert.com

Без синтетски мириси, бои, парабени.

Не е тестирано на животни

INCI: AQUA, GLYCEROL**, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, SODIUM OLIVOYL GLUTAMATE, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, SODIUM PCA, POTASSIUM OLIVOYL PCA, BENZYL ALCOHOL, ACIDE CITRIQUE MONOHYDRATE, ZINGIBER OFFICINALE ROOT EXTRACT*, GLYCEROL 1-LAURATE, PYRUS MALUS FRUIT EXTRACT*, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, POTASSIUM CHLORIDE.