0
Vašata košnička

Горсен ноќниот крем од линијата  „Touch of Nature“  содржи драгоцено органско масло од арган и витамин Е, и во комбинација со шеа путер и хранливи органски масла од грозје и кајсија, ја храни Вашата кожа, давајќи ѝ помлад и посвеж изглед. Дополнително збогатена со капки етерично масло од рузмарин и француска лаванда, формулацијата на ноќниот крем е прилагодена за сите типови кожа.

Употреба:

Нанесете го кремот со нежни, кружни движења на чистата и сува кожа на лицето, вратот и деколтето. Со редовна употреба, на кожата ѝ ја враќа изгубената еластичност, цврстина и мазност.

Квалитет: COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандард COSMOS достапно на http://COSMOS.ecocert.com

Без синтетски мириси, бои, парабени.

Не е тестирано на животни

INCI: AQUA, PRUNUS ARMENICA KERNEL OIL * , POTASSIUM OLIVOYL HYDROLIZED OAT PROTEIN (AND ) CETEARYL ALCOHOL (AND ) GLYCERYL OLEATE (AND ) GLYCERYL STE ARATE (AND ) AQUA , VITIS VINIFERA SEED OIL *, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL * , GLYCEROL * , BUTYROSPERMUM PARKII OIL * , BENZYL ALCOHOL (AND) GLYCERYL LAU RATE , LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL * , TOCOPHEROL, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL * , ROSMARINUS OFFICINALIS ( ROSEMARY) LEAF EXTRACT * AND HELIANTHUS ANNUUS ( SUNFLOWER ) SEED OIL *