0
Vašata košnička

Богатото хидратантно и хранливо Горсен млеко за тело од линијата „Body Essentials“, збогатено со органски растителни масла од кокос, авокадо, сончоглед, кајсија и јојоба, како и органски етерични масла од германска камилица,  ги хранат, хидратизираат и заштитуваат сите типови на кожа. Лесно се размачкува и длабоко се впива и ја остава кожата мирисна и мека.

Употреба:

Се нанесува на чиста и влажна кожа на телото.

Квалитет: COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандард COSMOS достапно на http://COSMOS.ecocert.com

Без синтетски мириси, бои, парабени.

Не е тестирано на животни

INCI: AQUA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL* POTASSIUM OLIVOYL HYDROLYSED OAT PROTEIN (AND) CETEARYL ALCOHOL (AND) GLYCERYL OLEATE (AND) GLYCERYL STEARATE(AND),AQUA COCOS NUCIFERA OIL*, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL *, GLYCEROL**, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, BENZYL ALCOHOL(AND) GLYCERYL LAURATE, TOCOPHEROL, MATRICARIA RECUTITA FLOWER OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS ( ROSEMARY) LEAF EXTRACT