0
Vašata košnička

Лесната текстура на Горсен млекото за отстранување на шминка од линијата „Body Essentials“, содржи органски растителни масла од рицинус, јојоба и кајсија. Дополнително е збогатено со капки етерично масло од германска камилица и обезбедува моментално олеснување кај надразнета и кожа склона кон црвенило, со долготраен смирувачки ефект. Нежно ја отстранува нечистотијата и шминката и ја освежува, смирува и штити кожата.

Употреба:

Со парче памучна вата, нанесете го млекото на лицето и со нежни движења отстранете ја шминката и нечистотиите.

Квалитет: COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандард COSMOS достапно на http://COSMOS.ecocert.com

Без синтетски мириси, бои, парабени.

Не е тестирано на животни

INCI: AQUA, POTASSIUM OLIVOYL HYDROLYSED OAT PROTEIN (AND) CETEARYL ALCOHOL (AND) GLYCERYL OLEATE (AND) GLYCERLY STEARATE( AND) AQUA, RICINUS COMMUNIS SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL*, GLYCEROL**,BENZYL ALCOHOL (AND) GLYCERYL LAURATE, TOCOPHEROL, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT* AND HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, MATRICARIA RECUTITA FLOWER OIL*