0
Vašata košnička

Оваа маска ја спречува појавата на наелектризирана коса. Ја прави косата мазна и сјајна. Посебно избраните масла ги поправаат оштетувањата на површината на косата.

Употреба:

Горсен маската можете да ја користите како маска за третман после шампонирање, од 15-45 минути, или пак да ја оставите на косата и да не ја испирате, што ќе го олесни расчешлувањето на косата.

Квалитет: COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандард COSMOS достапно на http://COSMOS.ecocert.com

Без синтетски мириси, бои, парабени.

Не е тестирано на животни

INCI: AQUA, PRUNUS AMYGDALUS DULCISOIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN**, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, LECITHIN, BENZYL ALCOHOL, SODIUM CETEARYL SULFATE, OLUS OIL, XANTHAN GUM, TOCOFEROL , LAVANDULA ANGUSTIFOLIA FLOWER OIL*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, GLYCINE MAX OIL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, GLYCERYL LAURATE, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT*