0
Vašata košnička

Нежниот Горсен крем за раце од линијата „Body Essentials“,  ја хидратизира, штити, смирува и лекува кожата на рацете и спречува појава на заноктици. Кремот содржи органски растителни масла од кајсија, сончоглед, јојоба и карите путер. Дополнително е збогатена со органско етерично масло од палмароса, која дава свеж мирис и ги шитити Вашите раце.

Употреба:

Нанесете го Горсен кремот на чисти и суви раце неколку пати во текот на денот. Се препорачува да се користи после апликација на средства за дезинфекција на раце.

Квалитет: COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандард COSMOS достапно на http://COSMOS.ecocert.com

Без синтетски мириси, бои, парабени.

Не е тестирано на животни

INCI: AQUA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL *, POTASSIUM OLIVOYL HYDROLYSED OAT PROTEIN (AND) CETEARYL ALCOHOL (AND) GLYCERYL OLEATE (AND) GLYCERYL STEARATE( AND) AQUA, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL *, CAPRYLYL CAPRYLATE (AND) CAPRYLYL CAPRATE, GLYCEROL**, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, BENZYL ALCOHOL (AND) GLYCERYL LAURATE, TOCOPHEROL, CYMPOGON MARTINII OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY)LEAF EXTRACT*