0
Vašata košnička

Уникатен крем со сивиленкаста текстура и нежен мирис, кој длабоко ги навлажнува и хидратизира сите типови кожа. Богатата формулација на кремот Горсен, од линијата „Touch of nature“ содржи органски раситителни масла од кајсија, макадамија, авокадо и ориз, лесно се впива во кожата и ја остава нахранета и мазна. Лесната текстура е збогатена со подмладувачки капки од органско етерично масло на смиљ, француска лаванда, палмароса и рузмарин.

Употреба:

Нанесете наутро и во текот на денот, со нежни, кружни движења, на кожата на лицето и вратот.

Квалитет: COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандард COSMOS достапно на http://COSMOS.ecocert.com

Без синтетски мириси, бои, парабени.

Не е тестирано на животни

INCI: AQUA , POTASSIUM OLIVOYL HYDROLYZED OAT PROTEIN (AND ) C E TA R YL A LCOH O L (AN D ) GLYCERYL OLEATE (AND ) G LYCERIL STEARAT E (AND ) AQUA , PRUNUS ARMENI ACA KERNEL OIL *, ORYZA SATIVA BRAN OIL , * MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL * , PERSEA GRATISSIMA OIL *, GLYCEROL * * , BENZYL ALCOHOL (AND) GLYCERYL LAURATE , TOCOPHEROL , CYMBOPOGON MARTINII OIL *,LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL *, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT * AND HELIANTHU S ANNUUS SEED OIL *, HELICHRYSUM ITALICUM FLOWER OIL*