0
Vašata košnička

Богатиот Горсен регенеративен серум против стареење од линијата „Diamond“ силно ја регенерира и ја храни кожата, ги ублажува брчките и спречува создавање на нови, ја измазнува кожата и забележително ја подобрува нејзината општа состојба.

Богатата композиција на органски растителни масла од макадамија, папаја, плод на дива ружа, калинка, авокадо, лисичинка, ориз и киви, во синергија со органските етерични масла од семе на див морков, лаванда, палмароса и смиљ, како и витамин Е, ѝ пружа на зрелата кожа сè што ѝ е потребно.  

Употреба:

Нанесете го серумот навечер, на исчистена и влажна кожа на лицето и на вратот.

 

INCI: MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, ORZYA SATIVA BRAN OIL*, ROSA RUBIGINOSA SEED OIL* , BORAGO OFFICINALIS SEED OIL * CARICA PAPAYA SEED OIL*, CAPRYLYL CAPRYLATE (AND) CAPRYLYL CAPRATE, ACTINIDIA CHINENSIS SEED OIL*, PUNICA GRANATUM SEED OIL*, TOCOPHEROL, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL *, DAUCUS CAROTA SATIVA SEED OIL *, CYMBOPOGON MARTINII OIL* HELICHYRSUM ITALICUM FLOWER OIL* ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT* AND HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL *

Квалитет: COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандард COSMOS достапно на http://COSMOS.ecocert.com

Без синтетски мириси, бои, парабени.

Не е тестирано на животни