0
Vašata košnička

Богатиот Горсен крем против стареење од линијата „Diamond“ е збогатен со подмладувачки капки од органски растителни масла на макадамија, дива ружа, калинка, ориз, авокадо и киви. Во синергија со органските етерични масла од семе на див морков, смиљ, палмароса и лаванда, ги ублажува постоечките знаци на стареење, недостатокот на сјај, губењето на еластичност, го воедначува тенот и ја хидратизира и измазнува кожата, правејќи ја поблескава. Кремот брзо се впива, има кадифена текстура и не остава масен слој. Наменета е за нега на зрела кожа.

Употреба:

Нанесете го кремот со нежни, кружни движења, на чиста кожа на лицето и вратот. За оптимални резултати, после вечерното чистење со млекото за чистење Горсен, на лицето прво нанесете мала количина од Горсен „Diamond“ серумот против стареење, а потоа и „Diamond“  крем.

Квалитет: COSMOS ORGANIC сертифициран од Ecocert Greenlife според стандард COSMOS достапно на http://COSMOS.ecocert.com

Без синтетски мириси, бои, парабени.

Не е тестирано на животни

INCI: AQUA , POTASIUM OLIVOYL HYDROLIZED OAT PROTEIN (AND) CETEARYL ALCOHOL (AND) GLYCERYL OLEATE (AND) GLYCERYL STEARATE (AND) AQUA , ORYZA SATIVA BRAN OIL * , CAPYLYL CAPRYLATE (AND) CAPRYLYL CAPRATE, MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL*, ROSA RUBIGINOSA SEED OIL * , G LYCEROL * * , PUNICA GRANATUM SEED OIL * , PERSEA GRATISSIMA OIL * , ACTINIDIA CHINENSIS SEED OIL * , BENZYL ALCOHOL (AND ) GLYCERYL LAURATE , TOCOPHEROL , LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OI L * , ROSMARINUS OFFICINALIS ( R OSEMARY )LEAF EXTRACT * AND HELIANTHUS ANNUUS ( SUNFLOWER ) SEED OIL * , DAUCUS CAROTA SATIVA SEED OIL * , HELICHRYSUM ITALICUM FLOWER OIL * , CYMBOPOGON MARTINII OIL*